Kotlíkové dotace spuštěny!

prukaz energeticke narocnosti budovy kotlikova dotace

K 18.1.2016 se pro fyzické osoby otvírá možnost využít dlouho očekávaných dotací na výměnu stávajících kotlů. Program nabízí zpětné profinancování až 85% nákladů spojených s výměnou kotle a to až do výše 127 500 Kč.

Pokud se chystáte využít možnosti tohoto programu, nabízíme Vám naše služby, nutné pro podání žádosti o dotaci.

Co nabízíme pro Kotlíkovou dotaci?

Vypracování Průkazu energetické náročnosti budovy, lidově nazývaného„energetický štítek“. Pro podání žádosti je třeba, aby nemovitost splňovala požadavky pro zatřídění do energetické třídy „C“ a lepší. Náš technik Vám podle popisu Vaší nemovitosti je schopen alespoň předběžně určit situaci, kdy Průkaz není třeba vyhotovit (objekt v žádném případě nebude zatříděn do potřebných kategorií).

V tomto případě je nutno doporučit realizaci mikro energetických opatření. I s tímto Vám náš technik může samozřejmě pomoci. Jako mikroekonomická opatření jsou brána například částečná zateplení konstrukcí, výměna vstupních dveří, instalace těsnění a mnohá další. Tato opatření mohou být profinancována v rámci dotace až do výše 20 000 Kč. V případě vypracování PENB je to částka až 5 000 Kč, pro Doporučení k vypracování mikroenergetických opatření je možno využít proplacení nákladů až do 3 000 Kč v rámci dotace.

Předpokladem profinancování je úspěšné vyřízení žádosti o dotace. Podle zkušeností s programem „Zelená úsporám“ doporučujeme včasné podání žádosti, neváhejte nás proto oslovit !